Ostatnie dwa lata to czas intensywnej popularyzacji historii mediów poprzez różne wydarzenia, które miałem okazję współorganizować i prowadzić:
Dzięki wsparciu Przystanku Pireus w Poznaniu organizuję cykliczne wydarzenie pod nazwą DNI MAGII I MEDIÓW, podczas którego prezentowane są historyczne urządzenia oraz prowadzone warsztaty nawiązujące do wczesnych form ruchomych obrazów. Październik-Listopad 2024. Szczegóły na stronie wydarzenia.
Wspólnie z dr Joanną Walewską-Choptiany zorganizowaliśmy warsztaty „Wieczór magii i mediów. Odkrywamy świat ruchomych obrazów sprzed 200 lat”, które odbyły się 21 kwietnia 2024 roku w Collegium Maius (Toruń, UMK) jako część Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w tworzeniu slajdów do latarni magicznych oraz taumatropów.
Dla grupy seniorów w Toruniu (Kamienica Inicjatyw) prowadziłem wykłady połączone z pokazami, takie jak „Co było przed kinem? O ruchomych obrazach w XIX wieku” (2023) oraz „W co ludzie grali sto lat temu?” (2024). W ich trakcie prezentowałem eksponaty z mojej kolekcji, m.in. latarnie magiczne oraz gry z przełomu XIX i XX wieku.
W takcie wydarzenia 3. NOC KULTURY W MAIUSIE (2024) – organizowanego przez Kulturoznawstwo UMK – miałem przyjemność prowadzić prelekcję połączoną z pokazem „Automaty na monety, gry kieszonkowe, magnetyczne oraz elektryczne – kultura gier przełomu XIX i XX wieku”.
Dziękuję wszystkim uczestnikom oraz organizatorom, którzy chcieli wesprzeć tak niszową inicjatywę i zapraszam na moje kolejne wydarzenia!